Хакери

       Хакери та зломщики — це терміни, які використовують для людей, які зламують та проникають у системи даних. Вони можуть проникнути через Інтернет у незахищений комп’ютер і зловживати їм, вкрасти або скопіювати файли та використовувати їх для незаконної діяльності.
Найкращим способом захисту комп’ютера від зломів і проникнень є використання брандмауера та регулярне оновлення операційної системи.
Хакери створюють вірусоподібні програми, бажаючи продемонструвати свою вла­ду над інформаційними системами. Навіть найменш шкідливі з цих програм мо­жуть призвести до великих неприємностей, а завдані ними збитки іноді оцінюються в мільйони доларів. Так, вірус Melissa, перший з тих, що атакували системи елек­тронної пошти, з моменту своєї появи в 1991 році заподіяв збитків на 80 млн. доларів.
Нині щорічно з'являються тисячі вірусів. Якщо 1990 року їх було десь між 200 та 500, то у 2000 році — вже 50 000.

Хакерів можна умовно розділити на три групи:

1. Кракери - ламають програмні захисту від серійних номерів до апаратних ключів. Основні інструменти - відладчик і дізассемблер. З продуктом їх діяльності знайомий практично кожен користувач ПК.

В Днепре поймали хакера, который продавал вирусы - Новости на KP.UA2. Фрікери - займаються телефонією. Приміром, створений стільниковий телефон, за який не треба платити. Існують вічні телефонні карти. Пристрої для міжміського телефонного розмови з оплатою, як по місту і т.д.

3. Мережеві хакери. Мета - глобальні та локальні мережі.

Взагалі поняття злом часто використовується без розуміння і вимагає пояснення. Злом (по - науковому) - несанкціонований доступ. Тобто є деякі передбачені методи використання, мереж... Якщо ж поліпшити Shareware програму, прибравши рекламу з неї або зайти в мережу, просто не під своїм паролем, це вже злом.

Для злому системи потрібно:

1. Знайти вади в захисті системи, дослідивши її.
2. Розробити програмну реалізацію атаки.
3. Здійснити це.

Якщо ж людина ніколи не робила першого і другого, то до хакерам її віднести не можна. Зламуючи системи, хакери, як правило, прагнуть залишитися непоміченими навіть адміністратором, не кажучи вже про користувачів системи.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Привіт! Я Тіхомірова Дарія учениця 10 класу Андріївської СРШ І-ІІІ ступенів. Ласкаво прошу до мого блогу!